Juniori D | Victorie la debut

In prima etapa a campionatului juniorilor D, echipa noastra, formata din jucatori nascuti in anii 2001 si 2002, a invins echipa similara a clubului Sporting Suceava cu scorul de 3 – 1 (0-1).
Un start de joc nefericit pentru echipa noastra care s-a vazut condusa inca din minutul 5 in urma unor indecizii a fundasilor centrali si a portarului nostru. Pana la finalul primei reprize jucatorii nostrii s-au instalat in jumatatea adversa si  printr-o implicare totala din punct de vedere fizic au dominat teritorial, insa fara a puncta pe tabela de marcaj. A doua repriza a curs intr-un singur sens, spre poarta adversa, iar acumularile din punct de vedere fizic din cantonamentul de vara au facut diferenta. Mai proaspeti si mai lucizi jucatorii nostrii au reusit in urma unui joc consistent sa intoarca rezultatul prin Marian Pandele ( 2 goluri) si Onut Ianis.

„Un joc disputat in care jucatorii nostrii au dat dovada de  caracter si au reusit in repriza a doua nu doar sa intoarca rezultatul ci sa si demonstreze ca au progresat in perioada de pregatire atat din punct de vedere fizic cat si tehnico-tactic, a declarat antrenorul principal Dumistracel Constantin.”

Echipa de start: Petrescu Eric, Ostroschi Artur, Negrea Alexandru(c), Cimbru Razvan, Nastase Stefan, Onut Ianis,  Apavaloaie Marius, Pandele Marian, Macovei Stefan, Ungureanu Catalin.
Au mai intrat:Vezeteu Andrei, Faliboga Razvan, Depa Darius, Maftei Valentin
Rezerve: Curecheriu Sebastian, Andrian Alexandru, Boca Mihai

Articole recomandate:

(6 voturi, media: 4,33 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.