Cupa „Hagi Danone” | Sfarsit trist…

Grupa de copii nascuti in anul 2002, a clubului nostru a participat joi, 17. 04. 2014, la returul Cupei „Hagi Danone”, ce s-a desfasurat pe stadionul „Raraul” din localitatea Campulung Moldovenesc. Echipa noastra a inregistrat urmatoarele rezultate:

ACS Bucovina Pojorata 3 – 2 ACS Luceafarul Bucovina Suceava
Marcatori: Faliboga Razvan si Depa Darius.
ACS Luceafarul Bucovina Suceava 6 – 0  LPS CS SC Suceava
Marcatori: Ciobanu Alexandru, Depa Darius (2),Faliboga Razvan (2) si Lupascu Ionut.
ACS Luceafarul Bucovina Suceava 2 – 0 ACS Sporting Suceava
Marcatori: Faliboga Razvan si Depa Darius.

Lotul echipei noastre: Andrian Alexandru, Strugariu Alexandru, Maftei Valentin, Pascari Leonard, Ciobanu Alexandru, Bruma Andrei, Cimbru Razvan (C), Depa Darius, Amariei Andrei, Lupascu Ionut, Andone Damian, Mazareanu Cristinel si Faliboga Razvan.

„Despre competitia ce tocmai s-a desfasurat nu sunt prea multe de spus, pentru ca,  sistemul de desfasurare cu trei jocuri in cinci ore, starea terenului, reactia unora dintre oficialii echipelor, limbajul unora dintre spectatori, au fost sub nivelul decentei si a creat o atmosfera pe care nu-mi doresc sa o mai intalnesc.
Ma bucur ca am incheiat aceasta etapa cu sistemul competitional de joc 7+1, ce a durat doi ani de zile si care, din pacate, e foarte saraca in jocuri oficiale, practic acesti jucatori au disputat 10 jocuri oficiale in aceasta perioada, mult prea putine si in neconcordanta cu regulamentele Federatiei Romane de Fotbal. Pentru ei, cat si pentru mine, incepe un nou drum odata cu trecerea la sistemul competitional in care se joaca 10+1, unde vom descoperi si invata lucruri ce vor conta cu adevarat in evolutia individuala a acestori jucatori,” a declarat antrenorul Sevaciuc Claudiu.

Articole recomandate:

(5 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.