Juniori C | Victorie la Vatra Dornei!

Echipa de juniori „C” a clubului nostru, a reusit o noua victorie, succes ce ne urca pe locul secund in clasamantul judetean al acestei competitii. O victorie obtinuta in fata echipei CSM Dorna – Vatra Dornei, cu scorul de 3 – 1.
Un joc transat inca din primul sfert de ora, prin reusitele atacantului Ciobanu Robert din minutele 4 si 14, goluri ce au stabilit si scorul pauzei.
Repriza a II-a, gazdele au echilibrat jocul ,reusind sa marcheze un gol, echipa noastra punctand din penalty prin Arotaritei Robert in minutul 47, reusita precedata de ratarea unei alte lovituri de pedeapsa, executata de Ciotu Gabi.

Echipa de start: Graur Eusebiu, Danila Alexandru, Scutelnicu Dorin, Alexandru Elias, Ciotu Gabi, Ciobanu Robert, Tucaliuc Cosmin (C), Ou Cristi, Pavaluc Stefan, Corbu Ionut, si Arotaritei Robert.

Rezerve: Balba Sebastian, Zugravu Emanuel, Campan Andrei, Tuchilus Ciprian, Sahlean Andrei, Turza Iulian si Lacatus Ionut.

Au intrat pe parcursul jocului: Zugravu Emanuel, Campan Andrei, Tuchilus Ciprian si Sahlean Andrei.

„O victorie importanta in economia campionatului dar ,din pacate, umbrita de atitudinea unora dintre jucatorii mei, care nu inteleg ca trebuie sa ramana concentrati si sa abordeze cu seriozitate toata durata unei partide indiferent de scorul de pe tabela de marcaj. Sper, ca aceasta abordare, sa ramana ca un eveniment unic in cadrul echipei noastre,” a declarat antrenorul Bogdan Grosu.

Autor: Claudiu Sevaciuc

Articole recomandate:

(2 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.