Juniori D | Final nefericit

Echipa de juniori „D” a clubului nostru a participat, in perioada 26-28.05.2014, la etapa zonala a campionatului juniorilor „D”, desfasurata la Piatra Neamt. Pe parcursul celor trei zile de competitie, echipa noastra a disputat trei jocuri, in compania echipelor: „Sporting Juniorul” Vaslui (5-0), Otelul Galati (3-0) si gazda competitiei, Ceahlaul Piatra Neamt (7-0), inregistrand tot atatea infrangeri.

Lotul participant la aceasta competitie: Iasinoschi Filip, Petrescu Eric, Breniuc Stefan, Negrea Alexandru (C), Hutu Serban, Cimbru Razvan, Maftei Valentin, Curecheriu Sebastian, Vezeteu Andrei, Ostroschi Artur, Faliboga Razvan, Onut Ianis, Amariei Andrei, Ungurean Catalin, Vranceanu Leonard, Andone Damian si Pandele Marian.

„A fost o competitie puternica, cu trei adversari in spatele carora sunt cluburi de prima liga, care beneficiaza atat de o baza de selectie mare si bineinteles dispun de un cadru de pregatire excelent, aspecte ce s-au vazut si in jocurile disputate. Diferenta din punct de vedere individual nu a fost majora, cu cateva exceptii ,dar in privinta organizarii jocului, a tacticii si in special al abordarii din punct de vedere mental s-a vazut ca sunt mult peste echipa noastra. Din pacate, greselile personale din debutul tuturor celor trei partide au destabilizat moralul multora dintre jucatorii nostrii, care au evoluat mult. Ramane o experienta dura, din care cu siguranta avem cu totii de invatat,” a declarat antrenorul Dumistracel Constantin.

„Sunt profund dezamagit de cum ne-am prezentat la acest turneu, atat din punct de vedere fotbalistic, cat mai ales din punct de vedere al comportamentului copiilor, in joc si in afara jocului. Voi propune conducerii clubului un proiect in care sa stabilim reguli clare si mult mai exigente pentru formarea loturilor care vor reprezenta clubul in competitiile oficiale viitoare. De asemenea, doresc sa felicit conducerea clubului pentru implicarea financiara in desfasurarea acestei actiuni, un efort financiar nerasplatit, din pacate, cu rezultate multumitoare din partea echipei angrenate in aceasta competitie,” a declarat antrenorul Sevaciuc Claudiu.

Autor: Claudiu Sevaciuc

Articole recomandate:

(3 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.