Grupa 2002 | Au inceput pregatirea de vara!

Dupa o scurta vacanta binevenita, viitoarea echipa care va reprezenta clubul nostru in competitia juniorilor „D” si-a reluat pregatirea la baza sportiva „Unirea”. Echipa noastra urmeaza, pentru luna iulie, un program de pregatire cu 5 antrenamente saptamanale orientate in special spre dobandirea unei  pregatiri fizice generale si specifice cat mai bune, urmand ca luna august sa fie dedicata jocurilor de verificare.

„Sper sa inteleaga toti jucatorii, ca urmeaza o perioada dificila din punct de vedere al efortului, dar ii asigur ca, daca vor urma cu cat mai mare strictete programul stabilit, pentru aceasta vara vor avea cu siguranta un salt valoric important.  Sper ca, si la actiunile urmatoare, jocuri amicale si turnee,  sa pot beneficia de intreg lotul de jucatori pentru a reusi sa progresam si ca echipa, nu doar individual.” a declarat antrenorul Sevaciuc Claudiu.

Articole recomandate:

(71 voturi, media: 4,99 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.