Grupa 2003 | Medaliati cu argint!

Echipa de copii nascuti in anul 2003, condusa de antrenorul Ovidiu Vranau, a reusit clasarea pe locul al II-lea in competitia „Cupa Municipiului Suceava”.

Echipa noastra a terminat neinvinsa  jocurile din grupa, acumuland maximum de puncte dupa trei victorii impotriva echipelor Aerostar Bacau (4-0), CSS Pascani (1-0) si LPS Botosani (3-0).Clasata pe primul loc in grupa,  au intalnit in semifinala, gruparea FCM Dorohoi, cu care au terminat la egalitate, scor final 2-2. La loviturile de departajare jucatorii nostrii au clacat, pierzand jocul cu scorul total de 5-4. Dreptul de a disputa finala mare, era castigat inca de la inceputul partidei datorita antrenorilor echipei adverse care au considerat ca pot evolua cu doi jucatori de varsta superioara, decizie care a anulat adversarilor orice sansa de a putea participa in finala mare.

In ultimul act al competitiei, echipa noastra a intalnit concitadina Sporting Suceava, cu care au incheiat la egalitate scor 2-2, un joc aprig disputat. La loviturile de departajare, echipa noastra a avut sansa de a-si adjudeca trofeul la a treia serie de lovituri, dar din pacate, a irosit aceasta sansa, in final trebuind sa se recunoasca invinsa, dupa 12 serii de executanti, scor final 12-13. Clasarea pe treapta a doua a podiumului si titlul de cel mai bun jucator al turneului, oferit de organizatori, jucatorului Mazareanu Cristinel, vine sa rasplateasca munca depusa de antrenorul Vranau Ovidiu la aceasta grupa de varsta.

Lotul si marcatorii echipei noastre: Streanga Vlad, Ilisei Calin, Rusu Bogdan, Buculei Calin, Ciornei Robert, Culita Vlad (1), Fagaras Robert, Filimon Mihai, Gagiu Alexandru (1), Hreceniuc Vlad, Mazareanu Cristinel (2), Nica David(1), Pascar Leonard (C)(2), Solovastru Denis si Spiridon Vladut (2).

„Felicit echipa mea pentru modul cum au tratat aceasta competitie,  pe care din pacate nu am reusit sa o castigam. Doar nesansa a facut sa nu ne adjudecam acest trofeu pe care ni l-am dorit foarte mult. Cred ca, in cei doi ani de cand am preluat aceasta echipa am reusit sa progresam foarte mult, iar faptul ca la aceasta competitie am fost invinsi de campioana, la loviturile de departajare, in comparatie cu primul joc disputat acum doua sezoane cand am fost invinsi de aceeasi echipa cu scorul de 13-1, spune multe despre progresul pe care l-am facut. Sunt convins ca mergand pe acelasi drum, cu seriozitate, implicare si corectitudine vom reusi sa ne impunem in viitor in fata oricarei echipe din judet de la aceasta categorie de varsta”, a declarat antrenorul Ovidiu Vranau.

Autor: Claudiu Sevaciuc

Articole recomandate:

(20 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.