Grupa 2004 | Locul al II-lea la „Cupa Municipiului Suceava”

Antrenorul Ciubotaru Mihai, impreuna cu copiii din grupa 2004, au reusit clasarea pe a doua treapta a podiumului la prima editie a „Cupei Municipiului Suceava”, fiind invinsi doar in finala de concitadina Sporting Suceava, la loviturile de departajare.

Echipa noastra a fost distribuita in grupa „A”, unde a ocupat locul I impunandu-se in mod clar in fata echipelor Dorna Vatra Dornei (3-0), LPS Sporting Bistrita (4-1) si LPS Suceava (9-0).

In semifinala, micii nostrii fotbalisti au intalnit formatia „Nicu Gane” Falticeni, impunandu-se in urma unui joc controlat in totalitate cu scorul de 3-0, obtinand astfel dreptul de a juca marea finala de la aceasta categorie de varsta.

In finala mare, disputata impotriva echipei Sporting Suceava, jucatorii nostrii au evoluat curajos, dar din pacate, nu au reusit sa marcheze, fluierul de final gasind tabela de marcaj neschimbata, scor 0-0. Au urmat loviturile de departajare, acolo unde echipa noastra nu a reusit sa se impuna, scor final 3-2. Clasarea pe locul al II-lea si premiul individual a jucatorului Dartu Sebastian, declarat cel mai bun jucator al turneului, sunt performantele obtinute de aceasta grupa la prima editie a „Cupei Municipiului Suceava”.

Lotul si marcatorii echipei noastre: Eminovici Narcis, Lazarovici Razvan, Apavaloiei Andrei(4),  Corniciuc Daniel(4), Dirtu Sebastian(5), Ignat Stefan(1), Savin Alexandru(3), Tcaciuc Vlad(1), Todiras Andrei, Dobrescu Vlad(2), Botusan Stefan(1), Stir Marian si Dobos Darius.

„A fost o competitie reusita pentru mine si echipa pe care o antrenez. Am evoluat mai bine cu fiecare partida scursa din aceasta competitie si in final am obtinut o clasare buna. Bineinteles, ca ramane regretul ca nu am reusit sa adjudecam acest trofeu, dar pana la urma daca facem abstractie de loviturile de departajare pot spune ca nici o echipa nu a fost superioara, dovada ca, pe teren, in minutele regulamentare ramanem neinvinsi. Felicit copiii pentru toata daruirea lor si de asemenea parintii acestora pentru sustinere”, a declarat antrenorul Ciubotaru Mihai.

Articole recomandate:

(60 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.