JD| Victorie anosta

Monotonie, mediocritate si lipsa de responsabilitate poate fi descrierea scurta a evolutiei echipei noastre de juniori „D” in etapa a VI-a, in fata echipei CSM Dorna Vatra Dornei. Un joc care ar fi putut fi la discretia jucatorilor nostrii, tinand cont de valoarea individuala dar care a inceput cum nu se poate mai rau, cu un gol incasat de la 35 metri, in urma unor greseli in lant a apararii noastre. Au urmat momente de panica si uimire, in care greselile nefortate se inlantuiau in jocul echipei. Scorul pauzei, 1 – 1, a fost stabilit de Runcan Mihai, care a marcat din cativa metrii in urma unei respingeri a portarului advers.

Repriza a II-a a stat sub semnul dominatiei echipei noastre care, constientizand situatia creata, a inceput sa construiasca, ocaziile de poarta fiind tot mai dese si mai clare. Dupa ratari incredibile au aparut si realizarile, gol marcat de Damian (min.43) si autogolul din minutul 51 au stabilit scorul final, 3 – 1.

Lotul echipei noastre: Andrian Alexandru, Ciolan Robert, Strugariu Alexandru, Ciobanu Alexandru, Maftei Valentin, Bruma Andrei, Cimbru Razvan (C), Depa Darius, Amariei Andrei, Lupascu Ionut, Andone Damian, Bijic Vlad, Runcan Mihai, Cernautan Andrei si Faliboga Razvan.

„Se pare ca nu au invatat nimic din jocul disputat in fata echipei Rapid CFR Suceava, cand au abordat partida cu aceeasi relaxare si lipsa de responsabilitate, iar pe final chiar daca si-au dorit, nu au mai reusit sa marcheze. Lipsa de responsabilitate este defectul principal al noilor generatii. Pacat de talentul si instruirea teoretica si practica pe care o detin, totul e anulat de atitudinea lor.  Sincer, nu inteleg, de ce nu vor? Sunt profund dezamagit, cred ca este nevoie de o alta abordare in momentul stabilirii lotului  pentru jocurile oficiale. Locurile in lotul echipei vor fi castigate, nu vor mai fi ocupate ca o consecinta fireasca a faptului ca anul de nastere este 2002,” a declarat Claudiu Sevaciuc.

Articole recomandate:

(3 voturi, media: 2,33 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.