JD | Victorie cu Rapid CFR Suceava!

Echipa de juniori „D” a intalnit in etapa a XI-a, pe teren propriu, echipa similara a clubului Rapid CFR Suceava, in fata careia s-a impus cu scorul de 2 – 0.

Jucatorii nostrii, au inceput mai bine jocul, marcand la una din primele actiuni de atac, prin Lupascu Ionut, care a inscris cu un sut din interiorul careului. Pana la pauza, pe langa jocul de constructie a echipei noastre, mai poate fi remarcat lobul  peste portarul advers, care a intalnit bara portii, executie a aceluiasi jucator, Lupascu Ionut.

Repriza a II-a a decurs la fel ca si prima, cu o dominare teritoriala a echipei noastre, care a incercat desprinderea prin actiuni de atac prelungite a caror finalizari s-au oprit doar in bratele portarului advers. Minutul 41 a adus cea mai frumoasa executie a jocului, un trasor de la 20 metri, a capitanului nostru Cimbru Razvan, care a zguduit bara portii adverse. Golul din minutul 50 a adus linistea in tabara noastra,  marcator  Andone Damian, printr-o frumoasa executie la coltul lung.

Lotul echipei noastre: Ciolan Robert, Andrian Alexandru,  Bruma Andrei, Maftei Valentin, Cimbru Razvan(C), Amariei Andrei, Faliboga Razvan, Depa Darius, Andone Damian(1), Lupascu Ionut(1), Cernautan Andrei, Strugariu Anexandru, Bijic Vlad si Runcan Mihai.

„Felicit copii pentru modul cum au tratat aceasta partida, cred ca semiesecul din tur i-a motivat suplimentar. Ma bucur ca au mereu preocuparea de a construi actiuni colective, in mod constient, ceea ce este extraordinar pentru varsta lor,” a declarat antrenorul Sevaciuc Claudiu.

Articole recomandate:

(4 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.