JE | De la extaz la agonie

Etapele a V-a si a-VI-a, a campionatului juniorilor „E”, desfasurate in localitatea Radauti, au scos in fata echipei noastre echipele ACS Rapid CFR Suceava si ACS Juniorul Suceava.

In primul joc, echipa noastra s-a impus clar cu scorul de 9 – 0 in fata echipei ACS Rapid CFR Suceava. Marcatorii echipei noastre fiind: Dirtu Sebastian si  Savin Alexandru cu cate o dubla, Tcaciuc Vlad, Ignat Stefan,  Corniciuc Daniel, Bivol Philipp si Dobos Darius cu cate o reusita.

In jocul al II-lea, oaspetii nostrii, Juniorul Suceava, au administrat echipei noastre prima infarngere in actuala editie de campionat, scor 4 – 1, golul de onoare al echipei noastre fiind marcat de Savin Alexandru.

Lotul echipei noastre: Eminovici Narcis, Corniciuc Daniel, Dirtu Sebastian, Savin Alexandru, Bivol Philipp, Tcaciuc Vlad, Botusan Stefan, Dobos Darius, Dobrescu Vlad, Ignat Stefan, Todiras Andrei, Molorciuc Ronyn, Recolciuc Iulian si Cont Sebastian.

„Au fost doua jocuri total diferite. In primul joc am intalnit o echipa modesta, Rapid CFR Suceava, care nu ne-a creat probleme, jucatorii mei reusind sa construiasca foarte multe faze de poarta, inscrind nu mai putin de 9 goluri. Al doilea joc a fost total diferit fata de primul, cu o miza mai mare, intalnind o echipa care si-a dorit mai mult victoria decat noi. Marcati de emotii si lipsiti de atitudine fata de adversar, nu ne-am putut concentra, iar jocul nostru nu a fost unul bun. Din punct de vedere valoric, al pregatirii, privind fiecare jucator, cred ca suntem superiori fata de ei, dar starea emotionala este greu de stapanit. Sper ca, in viitor, toti jucatorii sa fie mai hotarati, mai determinati si fiecare sa-si arate adevarata valoare,” a declarat antrenorul Ciubotaru Mihai.

Autor: Claudiu Sevaciuc

Articole recomandate:

(1 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.