Au început jocurile amicale

Sâmbătă 24.01.2015, pe terenul sintetic acoperit din cadrul Universităţii, s-a disputat primul  amical din acest an al clubului nostru,  Luceafărul Bucovina Suceava.

Grupa de vârstă 2003, antrenată de profesorul Vranău Ovidiu s-a impus categoric cu scorul de 9-0, în faţa grupei de aceeaşi vârstă de la LPS Botoşani, antrenată de profesorul Zaharia Costel.

Echipa noastră a avut următoarea componenţă: Eminovici Narcis, Gagiu Alex, Făgăraş Robert, Pascar Leonard, Măzăreanu Cristinel, Solovăstru Denis, Nica David, Spiridon Vlăduţ, Culiţă Vlad, Ciornei Robert, Filimon Mihai şi Maer Bogdan.

Marcatorii golurilor au fost următorii jucători: Măzăreanu Cristinel (2 goluri); Solovăstru Denis (3 goluri); Spiridon Vlăduţ (2 goluri); Nica David (2 goluri).

„A fost un joc util în contextul stadiului de pregătire în care ne aflăm. Am vrut să văd potenţialul unor jucători în speranţa de a putea completa lotul juniorilor D (vârsta 2002), pentru a aborda returul campionatului” a declarat antrenorul Vranău Ovidiu.

Articole recomandate:

(Fara Voturi)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.