Grupele 2005, 2006 și 2007 Rezultate Cupa Municipiului Suceava

Grupele de copii antrenate de  Andrei Ițco au obținut rezultate demne de laudă în urma participării la Cupa Municipiului Suceava ce a avut loc la sfârșitul săptămânei trecute. Grupa 2005 s-a clasat pe locul patru, iar Grupele 2006 și 2007 s-au situat pe locul fruntaș al clasamentului.

Grupa 2005

Lotul de jucători: Conț Sebi, Codreanu Gabi, Molorciuc Ronyn, Recolciuc Iulian, Bosînceanu Alex, Cervenciuc Roberto, Moroșan Andy, Nuțescu Ionuț, Șalvar Alexis, Avăcăriței Horia, Aursulesei Fabian, Ioniță Rareș, Manolache Matei, Cușnir Darius.

Primul meci le-a adus celor de la Luceafărul victoria în fața celor de la Atletic Iași cu scorul de 7-0.  Cel de-al doilea meci disputat cu cei de la Comstar Vaslui s-a încheiat cu o remiză 2-2. Cel de-al treilea meci a asigurat echipei noastre un loc în semifinale, câștigând cu 2-0 în fața celor de la AS Maxi Vatra Dornei. În semifinale echipa Juniorul Câmpulung ne-a învins cu scorul 1-0. În finala mică cei de la Luceafărul Bucovina au fost învinși de către Unirea Ruginoasa cu scorul de 1-3, clasându-se la sfârșitul competiției pe locul IV în clasament.

Grupa 2006

Lotul de jucători: Cuciureanu Matei, Dănilă Robert, Avăcăriței Horia, Aursulesei Fabian, Ioniță Rareș, Manolache Matei, Nica Codrin, Dănilă Luca, Solomon Sebi, Cucolaș Teodor, Lupescu Alex, Gavrilovici Luca, Asmarandei Luca

Grupa 2006 și-a păstrat linia victoriilor pe durata competiției, învingând în toate meciurile disputate, și anume: Luceafărul Bucovina Suceava – ACS Tampa Brașov 2-1,  Luceafărul Bucovina Suceava – CSM Dorna Vatra Dornei 3-0, Luceafărul Bucovina Suceava – Ceahlăul Piatra Neamț 9-0. Semifinala: Juniorul Suceava – Luceafărul Bucovina Suceava 0-1. Finala Mare: Luceafărul Bucovina Suceava – ACS Tampa Brașov 1-0.

Grupa 2007

Lotul de jucători: David Claudiu, Cazac Luca, Manolache Matei, Găină Augustin, Găină Fabian, Recolciuc Ștefan, Gavrilovici Luca, Burlacu Sebastian, Panciuc Iustin, Eminovici Iulian.

Urmând exemplul celor de la 2006, grupa 2007 nu s-a lasat învinsă în nici un meci, câștigând titlul de campioană a grupei. meciurile disputate au fost: Luceafărul Bucovina Suceava – AS Maxi Vatra Dornei 4-2, Luceafărul Bucovina Suceava – Atletic Iași 7-0. Semifinalele au adus față în față cele două echipe sucevene Juniorul Suceava – Luceafărul Bucovina Suceava  ce s-a încheiat cu scorul de 0-4. În finală copii de la Luceafărul i-au învins pe cei de la Ceahlăul Piatra Neamț cu scorul de 5-0.

Grupa 2007 a mai obținut  două premii individuale și anume:

Golgheterul seriei – Luca Gavrilovici;

Cel mai tehnic jucător – Manolache Matei.

11407167_1005467519487361_2495277122891520975_n 11406988_1005197619514351_8826125722606302795_n 11393037_837697209644262_1685275743652381304_n 1383207_1004761012891345_1050889236580198974_n

Articole recomandate:

(2 voturi, media: 4,50 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.