Mergem la Braşov Indoor Cup 2017 ediţia a 8-a

În perioada 10-12 Februarie 2017 Grupa U9 (2008) a clubului nostru va participa la cel mai mare turneu de fotbal pentru copii și juniori din Sud-Estul Europei, Braşov Indoor Cup 2017 ediţia a 8-a

Micii fotbalişti sub conducerea domnului antrenor Tatarcan Cătălin vor pleca spre Braşov joi 9 februarie. A doua zi pe 10 februarie va avea loc recepţia echipei la biroul central, cazarea, jocuri din faza grupelor iar apoi program liber. Pe  11 februarie vor avea loc jocurile restante din faza grupelor, sferturile de finală și semifinalele urmând ca duminică 12 februarie să abă loc finalele, clasarea echipelor și festivitatea de premiere.
Grupa din care face parte echipa noastră arată în felul următor:

Grupa B

1. ACS Kids Tâmpa Brașov

2. Astra Kids București

3. Metalul Buzău

4. ACS Luceafărul Bucovina 2012 Suceava

Componență lot: Iordăchescu David, Ciornei Claudiu-Darius, Șalgău Tommaso-Cristian, Bursuc Iustin-Dimitrie, Florescu Leonard, Malcinschi Luca, Scripcariu Darius Matei, Rotaru Alexandru, Rusu Alin Junior, Ciuntu Mihai şi Ailoaie Dragoş.

Antrenor: Tatarcan Cătălin Andrei

„Sper ca micii mei fotbalişti să joace exact ce au jucat în meciurile de pregătire împotriva celor de la Botoşani şi să obţinem cât mai multe victorii. Am mare încredere în ei şi sunt sigur că la finalul celor 3 zile de jocuri o să fim satisfăcuți de ceea ce am realizat la această competiție.”  a declarat domnul antrenor Tatarcan Cătălin.

Mult succes și HAI LUCEAFĂRUL!!!

Redactat de Vlad Girigan

Articole recomandate:

(1 voturi, media: 5,00 din 5)
Loading...Loading...

Functia de comentarii este inchisa.